Archiv
Nalezené příspěvky
Králíci
11. 1. 2024
Králíci jsou malí savci z čeledi zajícovitých, patřící do řádu zajícovců. Rodovým názvem „králík“ jsou označováni zástupci celkem sedmi rodů, v Česku se tento název obvykle vztahuje ke králíku divokému nebo jeho domestikované formě králíka domácího. Králíci mohou být chováni na maso a pro kožešinu, nenáročnost chovu umožňuje, aby byl králík chován jako domácí mazlíček.
Morčata
11. 1. 2024
Morče domácí pochází z divokého morčete .Již dávno předtím, než dobyli Jižní Ameriku Španělé, chovali morčata pro maso a kožešinu Močikové, Čiumové a Inkové v oblasti dnešního Peru a Chile. Často se chovala také jako mazlíčci pro děti.
Velcý papoušci
11. 1. 2024
Ara (Ara) je rod papoušků čítající osm žijících a minimálně jeden vyhynulý druh
Arové jsou velcí papoušci s dlouhými ocasy, dlouhými úzkými křídly a jasně zbarveným opeřením obývající zejména tropické deštné lesy na území Střední a Jižní Ameriky. Společným znakem všech zástupců tohoto rodu je také neopeřené místo kůže kolem očí
Většina arů je velmi populárních jako domácí mazlíčci a populace řady z nich je právě díky nelegálnímu odchytu ptáků z volné přírodě značně ohrožována. Podobně jako většina ostatních papoušků se živí zejména různými semeny a plody a hnízdí ve stromových dutinách.
Papoušek šedý – žako (Psittacus erithacus) je druh papouška z čeledi papouškovitých. Mezi chovateli je velice oblíben pro svoji schopnost napodobovat zvuky a slova. Jeho velikost se pohybuje kolem 30–40 cm. Zbarvení je proměnlivé od světlé až po černošedou. Na ocasních perech je nepřehlédnutelná červená barva.
Menší papoušci
11. 1. 2024
Andulka vlnkovaná (Melopsittacus undulatus), též pouze andulka nebo hovorově andula, starším českým názvem papoušek vlnkovaný, je střední papouešek původem z Austrálie. Obývá zde otevřená stanoviště, převážně travnaté plochy kontinentu poblíž eukalyptových lesů a drobných keřů.
Korela chocholatá (Nymphicus hollandicus) je jediný zástupce australského rodu Nymphicus. Je to jeden z nejoblíbenějších papoušků v České republice. Je to druhý nejběžněji chovaný pták po andulce. Jedná se o poměrně nenáročného okrasného papouška, kterého lze chovat ve volierách nebo i v domácích klecích.
Akvarijní rybičky
11. 1. 2024
Ryby česky též kostnaté ryby, je parafyletická skupina primárně vodních obratlovců vyznačujících se osifikovanou kostrou (v některých případech je však kostra druhotně chrupavčitá) a skřelemi kryjícími žábry. V tradičních taxonomických systémech měly ryby postavení třídy dnes jsou buď považovány za nadtřídu nebo pro svůj parafyletismus nejsou jako taxon užívány vůbec. Pokud by ryby obsahovaly všechny potomky posledního společného předka, zahrnovaly by i čtyřnožce včetně člověka
Ještěrky
11. 1. 2024
Jestli si přejete vyzkoušet neobvyklého mazlíčka můžete si u nás pořídit ještěrky
Ještěrka obecná je jeden z nejrozšířenějších druhů ještěrky v Česku. Žije v různých typech prostředí, především na loukách, vřesovištích, křovinatých oblastech, stepích, podhorských oblastech a v otevřených lesích
Hadi
11. 1. 2024
Hadi jsou podřád plazů z řádu šupinatých . Jsou to dravci vyznačující se dlouhým tělem bez končetin. Kostra se skládá z páteře a žeber, mohou mít až 400 obratlů. Mají pohyblivě spojenou lebku, kterou mohou v případě potřeby rozdělit a vykloubit si tak čelisti.
Chameleoni
15. 1. 2024
Chameleoni (Chamaeleoninae) je skupina ještěrů z čeledi chameleonovitých. Zahrnuje 4 rody, kterým všem přísluší české označení chameleon. Zásadní fámou týkající se chameleonů je, že dokáží měnit barvu podle prostředí. To ale není pravda, svou barvu totiž mění podle emocí. Dále se dívají každým okem zvlášť (monokulární vidění) a jejich vymrštitelný jazyk je stejně dlouhý jako jejich tělo. Název pochází z řeckého χαμαι λέων chamai león, „pozemní lev“.
Border kolie
16. 1. 2024
Border kolie je plemeno psa domácího. Řadí se mezi plemena ovčáka, pastevecká a honácká
Border kolie se řadí k nejinteligentnějším plemenům, je to učenlivý a pracovitý pes. Je to velmi živé, pozorné a obratné plemeno. Je velmi aktivní, proto potřebuje dostatek prostoru a pohybu. Kolii je možné chovat i celoročně venku v kotci. Kolie celkem snadno vychází s ostatními zvířaty, ale je lepší, když je k tomu vedena již od štěněte.
Maiská mývalí kočka
16. 1. 2024
Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadí se mezi největší domestikované kočky. Díky její impozantní velikosti a přátelské povaze se jí často přezdívá „něžný obr“
Československý vlčák
16. 1. 2024
Československý vlčák je plemeno vzniklé zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka. Původní pokus pohraniční stráže pod vedením plukovníka Ing. Karla Hartla vyústil ve vznik československého národního plemene. Po roce 1993 převzalo takzvaný patronát plemene Slovensko.